Şeyh Hamzat Gastamirova, Berlin’de Suiskat Girişimi UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
10 Eylül 2019 - Salı 01:04 Bu haber 7009 kez okundu
 
Şeyh Hamzat Gastamirova, Berlin’de Suiskat Girişimi
Çeçen Mafya Babası İş Adamı ve Turizmci Şeyh Hamzat Gastamirova, Almanya’nın Başkenti Berlin’de suikast girişiminde bulunuldu. 3 Yıl içinde 50'den fazla suikast girişimde bulunurken Şeuh Hamzat, yara almadan kurtulmayı başardı.
Yaşam Haberi
Şeyh Hamzat Gastamirova, Berlin’de Suiskat Girişimi

Haber : İhsan YILMAZ

Çeçen Mafya Babası İş Adamı ve Turizmci Şeyh Hamzat Gastamirova, Almanya’nın Başkenti Berlin’de suiskat girişiminde bulunuldu.  Rövşen Caniyev’in varisi ve lenkerans aile şirketlerinin sahibi ve ortağı olan Çeçen Mafya Babası İş Adamı ve Turizmci Şeyh Hamzat Gastamirov, Rusya, Kafkasya ve Avrupa’nın bir çok ülkesinin sebze meyve ihracatı, pırlanta, madencilik, et entegre tesisleri ve oteller zincirinin sahibi olan Çeçen Mafya Babası İş Adamı Şeyh Hamzat’a bağlı olan şirketlerin bilançosu ve piyasa değeri milyar dolarlarla anılıyor. Son üç yıl içinde 50’nin üzerinde suiskat girişimine maruz kalan Çeçen Mafya Babası İş Adamı Şeyh Hamzat, geçtiğimiz günlerde on beş gün içinde iki kez Berlin’deki otelinin önünde suiskat girişimine maruz kalırken, Suiskat girişiminde yakın koruması Zelimkhan Khangoshvili  yakın mesafeden ateş edilerek öldürüldü, Suikastta bulunan tetikçinin Çeçen uyruklu olduğu ve güvenlik güçlerin kısa sürede yaptığı çalışma neticesinde yakalandı. Çeçen tetikçin sorgusunun ardından cezaevine konuldu.  Bu suikastın ardından bir hafta sonra yine Çeçen Mafya Babası İş Adamı Şeyh Hamzat’ın konvoyuna yönelik suikast girişiminde bulunuldu.  Alman polisi ve istihbarat birimlerinin titiz takibi ve dinlemesi neticesinde tetikçiler harekete geçemeden yakalandılar.

Alman istihbaratı ile Polisin Şüphelilere ait bir araçta yaptığı aramada 5 adet glock marka suikast silahı ele geçirildi.  Şüpheliler sorgulamak üzere Berlin Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.  Şüphelilerin polis merkezindeki sorguları sürüyor. Bu olayların arkasındaki ismin Rövşen Caniyevin ölümünden de şüpheli olduğu sanılan Loti Guli lakaplı Gürcistan asıllı Azeri şahsın olduğu tahmin ediliyor. Yapılan soruşturma ve inceleme neticesinde de tüm emareler Loti Guli lakaplı Gürcistan asıllı Azeri şahsı olayların arkasında olduğu illeri sürülüyor.  

Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmeyi planlayan Çeçen Mafya Babası İş Adamı Şeyh Hamzat Almanya’da sevenlerine ve kendini merak eden kardeşlerine yaptığı konuşmada “Allah’ın izniyle davamızdan ve yolumuzdan bizi kimse döndüremez bir canımız var oda kardeşim Rövşen Caniyeve ve onun imparatorluğuna fedadır. Ölüm Allah’ın emri ama biz kahpeliklere hiçbir zaman boyun eğmedik eğmeyeceğiz dedi”

alt linki tıklayarak canlı izleyebilirsiniz... https://www.instagram.com/p/B2AAuETA5-j/?igshid=hxesk9ph2ni6
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Şeyh, Hamzat, Gastamirova,, Berlin’de, Suiskat, Girişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı