Resimlerle ‘Evde kal’ çağrısı UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
10 Nisan 2020 - Cuma 16:32
 
Resimlerle ‘Evde kal’ çağrısı
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği resim kurslarına katılan ve şuan evlerinde olan öğrenciler, çalışmalarında “Evde kal” temasını işledi.
Kültür-Sanat Haberi
Resimlerle ‘Evde kal’ çağrısı

İZMİR - Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İzmir’in Gaziemir ilçe belediyesinin tüm kursları da zorunlu olarak çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı. Ancak öğrenciler, çalışmalarına evlerinden devam ediyor.  Resim öğretmenleri Çiçek Şahinkaya ve Hatice Yazıcı’nın verdiği ödevi yapan 70 kursiyer, evlerinden yaptıkları çizimlerle ortaya birbirinden güzel çalışmalar çıkardı. Öğrenciler, yaptıkları resimlerle tüm dünyaya “Evde kal” çağrısı yaptı.

 
RESİMLER SERGİLENECEK
 
Gaziemir ilçe Belediye Başkanı Halil Arda, kursiyerlerin çalışmalarını çok beğendiğini belirterek, “Belediyemizin 40 farklı kursunda 3 bine yakın kursiyerimiz eğitim alıyor. Salgın nedeniyle kurslarımızda eğitime ara verdik. Ancak öğrencilerimiz evlerinden eğitimlerine devam ediyor. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu günlerde toplumsal olarak uymamız gereken kurallara da dikkat çekiyorlar. Hepsini canı gönülden kutluyorum. Bu krizin ardından öğrencilerimize yaptıkları ‘Evde kal’ temalı resimleri bir sergi ile taçlandırma sözü veriyorum” diye konuştu.MA
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Resimlerle, ‘Evde, kal’, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı