‘PKK’dan kaç para aldınız’ diyen Balcıoğlu özür diledi UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
19 Mart 2021 - Cuma 10:00 Bu haber 7052 kez okundu
 
‘PKK’dan kaç para aldınız’ diyen Balcıoğlu özür diledi
Bucaspor 1928’un Teknik Direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor’la oynadıkları maçın ardında sarf ettiği “PKK’dan ve Diyarbakır’dan kaç para aldınız?” sözlerini içeren video sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Tepkiler sonrası açıklama yapan Balcıoğlu ise, bir anlık öfke ile söylediği sözlerle maksadını aştığını ifade ederek Diyarbakır camiasından özür diledi.
Spor Haberi
‘PKK’dan kaç para aldınız’ diyen Balcıoğlu özür diledi

DİYARBAKIR - Misli.Com 3.Lig 1.Grup’ta yer alan Bucaspor 1928’un teknik direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor’la oynadıkları maçın ardında sarf ettiği  “PKK’dan ve Diyarbakır’dan kaç para aldınız?”  sözlerini içeren video sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. İzmir ekibinin yönetimi  ve Balcıoğlu , Diyarbakır halkından  özür dilerken,Artvin Hopaspor yönetimi konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı. Diyarbakırlı taraftarların yanı sıra Türkiye’nin her yerinden yüzlerce sporsever Diyarbakır’ı terör örgütü ile özdeşleştirip Artvin Hopaspor’u zan altında bıraktığı gerekçesiyle Balcıoğlu’na sert tepki gösterdi.

 

Haddi aşan sözlere tepki büyük oldu

Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Diyarbakır’ı terör örgütü ile özdeşleştiren ve Artvin Hopaspor’u da zan altında bırakan sözleri Diyarbakır ve Artvin’de infialaneden olup Türkiye’nin her yerinden tepkilere neden oldu.

0-0 sona eren Artvin Hopaspor-Bucaspor 1928 maçından sonra liderliği Diyarbekirspor’a kaptıran İzmir ekibinde sosyal medyada yayılan video sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Balcıoğlu’nun sözlerine Diyarbakır ve Artvin’in yanı sıra Türkiye’nin her yerinde tepkiler geldi.

Teknik adamlar,eski futbolcular ve spor yazarları da Balcıoğlu’nun aziz vatanın bölünmez parçası olan Diyarbakır’ı terör örgütü ile bağdaştıran sözlerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak basit bir özür ile bu işin kapatılmayarak gerekli cezaların adli makamlar ve Futbol Federasyonu tarafından verilmesi gerektiğini kaydetti.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Bucaspor 1928 yönetimi, yapılan açıklamaları tasvip etmediklerini ve büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek Balcıoğlu hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı. Açıklama yapan Balcıoğlu ise bir anlık öfke ile söylediği sözlerle maksadını aştığını ifade ederek Diyarbakır camiasından özür diledi. Balcıoğlu, bundan dolayı çok üzgün olduğunu kaydetti.

Bucaspor’un ve Balcıoğlu’nun  açıklamasını yeterli bulmayan Diyarbekirspor ve Artvin Hopaspor yönetimleri, Balcıoğlu’nun iki şehri ve camiayı tahrik ederek toplumu kin ve nefrete sürükleyen sözlerinin cezasız kalmaması gerektiğini kaydetti.

 

Hopaspor: Bu işin peşini bırakmayacağız

Artvin Hopaspor yönetimi yaptığı açıklama ile videodaki sözlere tepkisini dile getirdi. Açıklamada, “Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu maç oynanırken sürekli kulübemizde bulunan teknik heyetimize bilinçli olarak ithamlarda bulunmuş olup ortamı gereksiz bir şekilde germeye ve kışkırtıp oyundan attırmaya çalışmıştır. Ayrıca maç sonu hakemin düdük çalmasıyla soyunma odasına girme tenezzülünde bulunmayarak yöneticilerimize, futbolcularımıza ve teknik heyetimize karşı; “PKK’dan, Diyarbekir’den kaç para aldınız” diyerekten camiamıza kirli iftiralarda bulunmuştur.Takımımız aynı sahada Diyarbekirspor ile de aynı mücadeleyi etmiş ve 0-0 berabere kalmıştır.Yaşan olayların TFF öncülüğünde ilgili Makamların incelenmesi için gerekli başvuruları yapıp takipçisi olacağız” denildi.

Diyarbekirspor’un yönetimi de, Bucaspor 1928 Teknik Direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor maçından sonra “PKK ve Diyarbakır’dan kaç para aldınız?” şeklindeki sözlerini yazılı açıklama yaparak kınadı.

Kulübün açıklamasında gereğinin yapılması için adli ve yargı birimleri ile Futbol Federasyonu’na da çağrıda bulunuldu.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: ‘PKK’dan, kaç, para, aldınız’, diyen, Balcıoğlu, özür, diledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı