Penceresi ve kapısı kırık evde yaşam mücadelesi veriyorlar UA-193998289-1
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 15:09 Bu haber 756 kez okundu
 
Penceresi ve kapısı kırık evde yaşam mücadelesi veriyorlar
Silvan ilçemize bağlı Görmez Mahallesinde yaşayan Fatma Korkmaz, 4 çocuğu ile birlikte yıkılmaya yüz tutan evde yaşam mücadelesi veriyor. Herhangi bir geliri olmayan aile, yetkililerden kendilerine yardım edilmesini istiyor.
Silvan Haberi
Penceresi ve kapısı kırık evde yaşam mücadelesi veriyorlar

Haber: İhsan YILMAZ

Silvan ilçesine bağlı Görmez Mahallesinde yaşayan Fatma Korkmaz, 4 çocuğu ile birlikte yıkılmaya yüz tutan evde yaşam mücadelesi veriyor. Herhangi bir geliri olmayan aile, yetkililerden kendilerine yardım edilmesini istiyor. 

Silvan'a bağlı Görmez Mahallesinde yaşayan Fatma Korkmaz'ın eşi, adli bir suçtan dolayı cezaevine girdi. 4 çocuğu ile birlikte ortada kalan Fatma Korkmaz, çocuklarına hem babalık hem de annelik yapmaya başladı. Herhangi bir geliri olmayan ve evleri de yıkılmak üzere olan Fatma Korkmaz, yetkililere seslenerek kendilerine yardım edilmesi çağrısında bulundu. Korkmaz, "Kış yaklaştı evimin penceresi ve kapısı kırık, çocuklarımın masrafını karşılayamıyorum. Evimin bir çok ihtiyacı var, alamıyorum. Çocuklarımın üzerinde hep aynı elbise var. Yıkıyorum başka giyecek elbiseleri yok. Bazen de ıslak ıslak giyiyorlar. Önümüz kış, evin penceresi ve kapısı kırık, şimdi bunları nasıl yapacağımı kara kara düşünüyorum. Bana uzanacak yardım elini bekliyorum" dedi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Penceresi, ve, kapısı, kırık, evde, yaşam, mücadelesi, veriyorlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı