Kılıçdaroğlu: Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 16:47 Bu haber 2674 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Montrö bildirisinin ardından iktidarın sarıldığı “darbe” gündemine ilişkin "Ne darbesi kardeşim? Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç görmedi ve duymadı" ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
Kılıçdaroğlu: Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. 
 
Pandemi ile mücadelede izlenen politikaları eleştirip, yurttaşların aşılama için uzun süredir beklediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Özellikle AK Parti'ye geçmişte oy vermiş, şimdi kafası karışık kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye'nin gidişinden memnunsan alkışla. ‘Bu gidiş gidiş değil’ diyorsan, bu kardeşini dinleyeceksin. Ben sana her zaman her yerde doğruları söylemeye devam edeceğim” dedi.
 
Kılıçdaroğlu, İzmir’de Aslı Özkısırlar’ın uzun süre hastanelerde yer olmaması nedeniyle tedavisi geciktiği için hayatını kaybetmesi üzerinde durdu.
 
‘KİM SORUMLUSU?’
 
Kılıçdaroğlu, Özkısırların ölümü üzerinden iktidarı “Bu ülkeyi yöneten kim? Milleti canından bezdirdiler. Sağlık çalışanlarını hep beraber alkışlıyoruz. Çocuklarını görmeden 24 saat çalışıyorlar. Pandemi ile mücadele ederken hayatlarını feda ediyorlar. Aslı Özkısırlar. İzmir'de elleri ile yaptığı takıları satarak geçimini sağlıyor. Bir hastalığı var, yatarak tedavi olması lazım. Bir türlü boş yatak bulamıyorlar. 21’inci yüzyılın Türkiye'sinde yatak bulunamadı ve hayatını kaybetti. Kim sorumlusu?” sözleriyle hedef aldı.
 
BİLİM KURULU’NU ELEŞTİRDİ
 
Vaka sayılarının günbegün arttığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Dün 193 kişi hayatını kaybetti. Nasıl yönetiliyor bu ülke? Bilim Kurulu hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile ilgisi yoktur. Bilim Kurulu dediğin senin dediğin kurallara iktidar uymazsa, izzeti ikbal ile çekileceksin oradan. Tam tersi oluyor. Bilim Kurulu ayrı havada, Sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Saray ise kaç kişi ölürse ölsün diyor. Bu mudur devleti adalet ile yönetmek?  Bunun bir faturası vardır. Kime çıkıyor bu fatura? Saray ve beslemelerinin durumu çok iyi. Beş ayrı yerden maaş alıyorlar. Vergide ödemiyor bunlar. O da başka kurumlar tarafından ödeniyor. Bir elleri yağda, bir elleri balda. 193 kişi hayatını kaybetmiş insan gece uyuyamaz ya. Bunların umurlarında değil. Bekledikleri tek şey ceplerini doldurmak. Bunların derdi o, tefecilere çalışıyorlar. Beşli çetede memnun hayatından peki esnafın, manavın, taksicinin, apartman görevlisinin, simitçinin bunların durumu nedir? Saray biliyor mu? Sarayın umurunda bile değil. Bin lira verdim idare edin. Sen bir ay geçin bakalım. Sen bin liraya para bile demiyorsun. Senin gözünün önünde Amerikan doları var” ifadelerini kullandı.
 
‘SARAYDA LALE DEVRİ YAŞANIYOR’
 
Türkiye’nin farklı bir sürecin içine evrilmeye başladığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Tümüyle yönetimi, yönetim erkini kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız” dedi.
 
Ülkenin ekonomik durumuma da değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Saray'a ve beslemelerine sormak lazım vatandaşın yaşadığı travmayı, sorunları siz yeteri kadar biliyor musunuz? Halkın ayakkabı alamadığı bir dönemden geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı'nda bile böyle olmamıştı. Tamamen kontrolü kaybetmişler. Sarayda Lale Devri yaşanıyor. Ahali felaket vaziyette. Erdoğan esnafın önüne gidebilir mi? Aksu ilçesine gidip esnaflarla birebir konuşabilir mi? Belki 50 bin koruma ile gider. Aynı şeyi Bahçeli'ye de soruyorum. Ülkücüleri bunun dışında tutuyorum. Bütün bu yoksulluğun temeline su taşıyan kişidir. Emin olun bunlarda vicdan yok.” 
 
‘NE PARANOYASI BU KARDEŞİM?’
 
Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında emekli amirallerin yayımladığı Montrö bildirisine ilişkin ise şu ifadeleri kullandı: “Emekli amiraller açıklama yaptı. Mal bulmuş mağribi gibi vay efendim yeniden darbe. Ne darbesi kardeşim, ne paranoyası bu kardeşim? Bütün bunların üstünü örtmek için. Milletin dikkatini bir yere çekelim koro halinde. Sen çıkıp en başta 'ne Montrö'sü ne Lozan'ı kardeşim. Lozan da Montrö de bizim güvencemizdir, Türkiye'nin güvencesidir' desen zaten bir şey olmayacak. Bunlar darbeci! Yok kardeşim, millet de yemiyor bunları. Millet ‘ben açım, dükkan kapalı, ne diyorsun’ diyor. Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Bunlar akıllarını peynir ekmekle yemişler. Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti görmedi, duymadı."
 
HÜRRİYET'E VE CNN TÜRK'E TEPKİ
 
Kılıçdaroğlu, bildirinin altında imzası bulunan bazı isimler ve yakınlarının CHP ile ilişkisi olduğu yönünde yer alan bir haberin havuz medyası ile birlikte Hürriyet gazetesinde yer almasına tepki da gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Çünkü itibarı yok, bir parça itibarı olan Hürriyet gazetesi üzerinden bu sefer CHP'ye saldırmaya başladılar. İnsan üzülüyor, o gazetenin geçmişine üzülüyor. Halkın gazetesiydi, Türkiye'nin en çok satan gazetesiydi ve gerçekten medyanın amiral gemisiydi. Şimdi kuyrukta sandal bile olamadı. Gündem yaratıyor sözde. O da CNN Türk de. Bu ikisi ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz dönmeyeceğiz dönmeyeceğiz” diye konuştu.
 
ERDOĞAN’A O SÖZÜNÜ HATIRLATTI
 
Konuşmasında Erdoğan’ın geçmişte sarf ettiği “Vatanı satmak, kendi dirayetsizliğiniz, kendi iş bilmezliğiniz yüzünden ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur” sözüne hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Vatana satmak demek, vatana ihanet etmek demektir. Erdoğan'ın bu sözünü tutacağım, Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda bu vatan hainlerinin hepsinden hesap soracağım” dedi.
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Emekliler, dünyanın, neresinde, darbe, yaptı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı