Kan Yeniden Başkanlığa Seçildi UA-193998289-1
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 15:29 Bu haber 2118 kez okundu
 
Kan Yeniden Başkanlığa Seçildi
Diyarbakır Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (EKK) Olağan Genel Kurul Kongresine üyelerin katılımıyla gerçekleşti.
Silvan Haberi
Kan Yeniden Başkanlığa Seçildi

Haber: İhsan YILMAZ

Silvan ilçemiz Selahattin Mahallesinde Maranta Kafe Bahçesinde yapılan seçimde 1 aday listesi ile seçime gidildi. Muhittin Kan, tek listede girdiği kongrede yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrenin Divan Başkanlığı'na Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, katip üyelerde Orhan Yüzkan ve Mehmet Şah Işık oy birliğiyle seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, yaptı.

Daha sonra divana yönetiminden gelir, gider ve denetleme kurulu raporları 2021 yılı bütçesi ve gayri menkul satışı ile ilgili okutularak ayrı ayrı oylandı.

Divan Başkanı Ekrem Karataş, yaptığı konuşmada Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bölgenin en iyi Kooperatiflerinden bir olduğunu kaydetti.

Yeniden başkanlığa seçilen Muhittin Kan, " Şunu çok iyi bilmeliyiz ki sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve istediğiniz kredileri alabilmemiz için kesinlikle takibimizin düşmesine bağlıdır. Bizim kooperatifimiz kredilerimiz geri dönüş sağladığı takdirde siz değerli esnaflarımıza daha yüksek meblağlardan kredi imkanlarını sunuyoruz. Esnaflarımıza işyeri sahibi üyelerimize  225 bin lira kredi vermekteyiz. Temennimiz takibimizin daha da düşmesi ve esnaf ve sanatkarlarımızın bizden istedikleri kadar kredi alabilmeleridir. Kongremize iştirak eden siz değerli üyelerimizin ayağına sağlık" diye konuştu.

Yapılan kongreye Kooperatifler Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Nihat Tay, Silvan Kızılay Şube Başkanı Mehmet Metin Kılıçaslan, Silvan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çapan,Silvan Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eşref Işık, AK Parti Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nedim Kılıçaslan, CHP İlçe Başkanı Abdullah Manaz, DEVA Partisi İlçe Başkanı Şener Çapan, MHP İlçe Başkanı Veysi İkvan Mahalle Muhtarlar ve çok sayıda üye katıldı.

EKK Başkanı Muhittin Kan

EKK Başkanı Muhittin KAN

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Kan, Yeniden, Başkanlığa, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı