‘Kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür’ UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Diski kampanya
Haber
07 Eylül 2020 - Pazartesi 11:55
 
‘Kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür’
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmit’te eşi tarafından öldürülen din görevlisi Özlem Gön Güneş'e ilişkin, “Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam’la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır” dedi.
Güncel Haberi
‘Kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür’

Diski su Kampanya

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Özlem Gön Güneş’e Allah'tan rahmet dileyerek, “Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” ifadesini kullandı.

Erbaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İzmit’te cani bir şekilde hayatına son verilen din görevlimiz vaize Özlem Gön Güneş’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kadın ve erkek arasındaki hukuki ve ahlaki ilişkinin merkezine adalet, saygı, merhamet ve muhabbet kavramlarını yerleştiren Peygamberimizin ümmeti olan bizler için kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır. Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam’la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için herkesi şiddete karşı bilinçli bir mücadeleye, varlığa saygı ve sağduyu temelinde bir merhamet seferberliğine davet ediyorum.” (İHA)

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: ‘Kadının, şiddete, maruz, bırakılması, ve, canına, kıyılması, zulümdür’,
Yorumlar
Haber Yazılımı