'İşçiler Kürt oldukları için saldırıya uğruyor' UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Diski kampanya
Haber
07 Eylül 2020 - Pazartesi 11:53
 
'İşçiler Kürt oldukları için saldırıya uğruyor'
Sakarya’da Kürt işçilerine yönelik saldırıya tepki gösteren Diyarbakır Eczacı Odası,her yıl bölgeden çalışmak için ülkenin çeşitli şehirlerine giden mevsimlik tarım işçilerinin, Kürt oldukları için birçok kez saldırıya maruz kaldığını belirtildi.
Güncel Haberi
'İşçiler Kürt oldukları için saldırıya uğruyor'

Diski su Kampanya

DİYARBAKIR - Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 11’inci Bölge Diyarbakır Eczacı Odası, Sakarya’da mevsimlik Kürt tarım işçilerine yönelik gerçekleşen saldırıya yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

“Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik ama kardeşçe yaşamayı öğrenemedik” başlıklı açıklamada, her yıl bölgeden çalışmak için ülkenin çeşitli şehirlerine giden mevsimlik tarım işçilerinin, Kürt oldukları için birçok kez saldırıya maruz kaldığı belirtildi.

 İşçileri taşıyan kamyon ya da otobüslerin kaza yapması sonucu her yıl birçok mevsimlik tarım işçinin yaşamını yitirdiğine dikkat çekilen açıklamada, "Mevsimlik tarım işçileri, bölgemizin hem yoksulluk sorununa hem de ırkçı yaklaşımlara tutulan bir ayna gibidir. Sakarya’da uğradıkları ırkçı saldırıda yaralanan insanlarımıza geçmiş olsun diyor, sorumluların cezalandırılması talep ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: 'İşçiler, Kürt, oldukları, için, saldırıya, uğruyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı