Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 13:27 Bu haber 1015 kez okundu
 
Diyarbakır İzmir Fuar’ının Gözdesi Oldu
Bu yıl Diyarbakır’ın partner il olarak yerini aldığı 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, başladı. 3 gün boyunca misafirlerini ağırlanan fuarda Diyarbakır’ın Kültürel ve tarihsel değerlerinin yanı sıra yöresel ürünleri de tanıtıldı.
Diyarbakır Haberi


 

Haber: ihsan YILMAZ

Keçi Burcu açılıyor!

 Fuarın açılışında konuşan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır’ın dünyaya sunacağı çok zenginliğinin olduğunu vurguladı. Surdaki çalışmalara da değinen Vali Güzeloğlu, ilçede yapılan çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. Sur’un yeniden canlanacağının altını çizen Güzeloğlu, Keçi Burcu ve Alparslan İlköğretim Okulu’nun ise yakın zamanda açılacağını söyledi.

 

38 ülke ve Diyarbakır’ın aralarında bulunduğu 48 ilden bin 200’ü aşkın katılımcısıyla büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapan 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, kaplarını ziyaretçilerine açtı. Bu yıl Diyarbakır’ın partner il olarak yerini aldığı Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, sektörün tüm bileşenlerini üç gün boyunca İzmir’de buluşturdu.

 

Diyarbakır’ın her yönüyle tanıtılıyor


Diyarbakır’ın Kültürel ve tarihsel değerlerinin yanı sıra yöresel ürünlerinin de tanıtılacağı fuarda,  acente ve tur operatörleri, oteller ve konaklama tesisleri, havayolu şirketleri, uluslararası destinasyonlar, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, yat ve kruvaziyer turizmi, konsolosluklar, turizm merkezleri, birlik ve dernekler, turizm taşımacılığı, kongre ve ziyaretçi büroları, otel ekipmanları, aktif turizm ve macera turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, eğitim turizmi, bankacılık ve sigorta şirketleri, turizm teknolojileri ile turizm medya kuruluşlarının yanı sıra kalkınma ajansları, valilikler, belediyeler, ticaret odaları ile kamu kurumları yer aldı.

 

“Turizm Geliştirme Fonu çalışmalarımız var”
 

Fuarın açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde ilk yapılması gereken şeyin zihniyet değişikliği olduğunu söyledi.  Bakan Ersoy, “Patronların yüzde 95’i otellerine geldiklerine genel müdürlerine doluluğu soruyor. En büyük hatayı burada yapıyoruz. Yarından itibaren genel müdüre soracağınız soru otelin doluluğu değil ‘gecelik kişi başı gelirimiz ne oldu?’ olmalı. Bunu artırmazsak turizmdeki kaliteden taviz vermeye devam ederiz. Bunun için en önemli şey tanıtım. Bununla ilgili yeni adımlar atıyoruz. Kısa sürede Turizm Geliştirme Fonu çalışmalarımız var. Biz tanıtıma ayrılan bütçeyi yüzde 4-5’ler olarak beklerken, yüzde 1 bile tanıtım yapmadan turizmde bir yerlere gelmeye çalışıyorsanız başka dünyada yaşıyorsunuz. Öyle bir dünya da yok. Bunu kabul edelim. Kendimizi başkasının küfesinde taşıtma alışkanlığından vazgeçmeliyiz. Herkes elini taşına koymalı. Yarından tezi yok otellerin genel müdürlerine ‘kişi başı gecelik gelir ne?’ diyeceksiniz, sonra doluluğu soracaksınız, en son da maliyetleri soracaksınız. Nicelikten çok nitelikli turiste odaklanacağız. Önceliğiniz geliri artırmak olmalı. Eğer maliyet olarak turizm yaparsanız sonuç alamasınız. Fiyat artırmak kolay iş değil. Önce vereceksiniz, sonra alacaksınız. Karşılıksız fiyat artışına girmek mümkün değil. Benim Türkiye turizm açısından inancım sonsuz” dedi.

 

 

“46 milyon üzeri turisti Türkiye’de ağırlamış olacağız”


2016’da yaşanan olumsuzluklardan sonra 2017’de Türkiye turizminde başlayan düzelmenin 2018’de hızla devam ettiğini kaydeden Ersoy, “Yıl sonu 40 milyon hedefini yakalayacağız. Yurt dışından gelen Türkleri de katarsak 46 milyon üzeri turisti Türkiye’de ağırlamış olacağız. Sayı olarak Türkiye istenilen yerlere gelmiş durumda. Önceliğimiz sayıdan çok niteliği artırmak olacak. Nitelikli turisti hedefliyoruz. Şimdi öz güvenli olma zamanı. Şimdi Türkiye olarak bir üst lige çıkma zamanı. Türkiye olarak buna hazırız. Ama maalesef hala küçük bir kesim devlet teşvikleri ile devlet katkısı ile devam edecek ‘küçük olsun benim olsun Türkiye ne olursa olsun’ düşüncesiyle hareket etmek istiyor. Bu devir Türkiye’de kapandı. Bundan sonra küçük hesapların pelinde değil, büyük hesapların peşinde hedeflerimizi büyük koyacağız. Buna ulaşmak için gerekli alt yapıya hazırız” diye konuştu.

 

“Hedef dünyanın sayılı havayolları arasına girmek”


Dünyanın en büyük havalimanının İstanbul’da hizmete girdiğini hatırlatan Bakan Ersoy, “Avrupa ile kıyasladığımızda, oranın ekonomisi, turizm potansiyeli en büyük ülkesi 7 yıldır İstanbul havalimanı ile kıyaslanmayacak kadar küçük havalimanının açılışını geciktiriyor. Biz 3,5 yıllık gibi kısa sürede en büyük havalimanını hizmete almayı başardık. Turizm açısından en önemli araçlardan biri olan ulaşımla ilgili elimizde THY gibi silah var. THY, yeni havalmınanıyla birlikte önümüzdeki yıllarda her yıl filosuna 50 uçak katacak, siparişler verildi. Dünyanın en çok noktasına uçan THY, birkaç yıl içinde yeni uçaklarla Avrupa’nın bir numaralı havayolu şirketi olacak. Hedefimiz sadece Avrupa’nın değil dünyanın sayılı havayolları arasına girmek. Bizim için hayati önemi olan altyapı, ulaşım sorunları çözüldükten sonra turizmin diğer paydaşları olarak kendimizde gerekli özgüveni bulup hızlı yola almamız gerekiyor. Önümüzdeki yıldan itibaren değişiklikler yapmak, yeni adımlar atmak zorundayız. Kararlı şekilde ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 “Diyarbakır’ın dünyaya tanıtılacak zenginlikleri var”


Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Turizm adına çok önemli gelişmelerin kazanıldığı bu dönemde fuarımızın, ülkemizin turizm etkinliklerine katkı sağlayacağına inanıyorum. 33 medeniyete ev sahipliği yapan, her alanda görkemli geçmişle sizleri kucaklayan Diyarbakır adına bu fuarın önemli kazanım olduğuna inanıyorum. Geçmişte terör örgütünün gerçek güzelliklerini perdelemek, yok etmek istediği Diyarbakır’ın dünyaya sunacağı çok zenginlikleri var. Tarihi, kültürel varlığı, inanç değerleri ve her inancı kucaklayan hoşgörü kimliği; Diyarbakır’ın çok büyük zenginliğidir” dedi.

 

“Altın Elma dönüm noktası oldu”
 

Daha sonra kentten fuara giden Diyarbakırlı gazetecilerle bir araya gelen Vali Güzeloğlu, kentte yapılan çalışmalar ve turizm alanındaki  projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Diyarbakır’ın almış olduğu Altın Elma ödülünün kent turizmi açısından bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Güzeloğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Diyarbakır’ı her yönüyle tanıtmaktan ve burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmanın Diyarbakır’ı tarihi, kültürü ve zenginliği açısından tanıtacağına inanıyorum. Sektörün paydaşlarının, profesyonellerinin, Türkiye’deki il ve bölge ölçeklerindeki kurumların katıldığı geniş bir buluşma gerçekleştiriliyor. Terör örgütünün bitirmek istediği Diyarbakır’ımızın birikimlerini daha da büyütmek için çok önemli bir fırsat. Diyarbakır’ı tüm dünyanın görüp yaşaması olan bir zenginlik olarak görüyoruz. Diyarbakır’ın zengin kültürü, UNESCO koruması altındaki zengin kültür varlıkları ve en önemlisi bütün bu birikimin ve zenginliğin yansıtılması gerekiyor. Son 1,5 yıla baktığımız zaman önemli aşamalar var. Her şeyden önce sürdürülebilir bir turizm politikası ve giderek artan bir tanıtım çalışması içerisindeyiz. Diyarbakır’ın Altın Elma ödülünü alması bir dönüm noktası oldu. Uluslar arası ödülle taçlanan bir Diyarbakır turizmi çok iyi bir ivme kazandı. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’un Diyarbakır gezisi Diyarbakır’a turizm bölgesi tanımında Türkiye’nin Güneydoğusu merkezi kimliğini kazandırdı ve yeni dönemde Diyarbakır merkezli turizm projelerimize çok önemli katkı ve destekler sağladı. Bunlardan en önemlisi Zerzevan Kalesi idi. Kazı çalışmaları varken tanınmayan Zerzevan yılsonunda bugün itibari ile 410 bin kişinin ziyaret ettiği dünya çapında hem arkeolojik hem de inanç açısından merkez konumuna geldi. Şüphesiz Zerzevan gibi nice yerlerimiz var. İnsanlık geçmişinin ortak inançlarına dayanan ibadet yerlerimiz var.  Doğa harikası olan ve bugün hiç bilinmeyen Bırkleyn’den Seyhandede Şelaleleri’ne kadar sizi şaşırtacak gizli ama çok güzel zenginliklerimiz var.

 

“Uluslar arası buluşmalar Diyarbakır’da gerçekleştiriliyor”


639’da İslam’la tanışan Diyarbakır’ın inancımız açısından sahabeler şehri olduğu gerçeği var. Gastronomi anlamında dünyanın her köşesine sunulabilecek lezzet sofrası var. Hobi anlamında kuş biliminden başlayarak tesbihe kadar kısaca tüm alanlarda turizmi doğru yönettiğiniz zaman hedefi çok yüksek olan bir Diyarbakır gerçeği var. Bunu bilerek akıl ve strateji ile dünya ve Türkiye gerçeği ile sürdürdüğümüz bir politika içerisindeyiz. Tanıtım bu işin olmazsa olmazıdır. Erişim de bu noktada çok önemlidir. Diyarbakır Hava Limanı’mız yılsonu öncesinde 3 milyona ulaşan, Anadolu’dan yurt dışı direkt uçuşları Almanya’ya gerçekleştiren ve yüzde 80 doluluk oranlarına ulaşan bir şehir potansiyeline sahiptir. Tüm çabamız yurt dışı direkt uçuşlara Hollanda’yı eklemek, devam eden Kıbrıs, Erbil ve Kuzey Irak’ı katabilmek ve iç hat uçuşlarında da yüzde 90’ı yakalayan Diyarbakır’a diğer destinasyonları da eklemektir. Tüm bu çalışmalar içerisinde alt başlıklı çalışmalarımız da var. Sektörümüzde çalışan herkesin bilinçlenmesine Diyarbakır zenginliğinin aktarılmasında her bireyin bir gönül elçisi olma yolunda tanıtım çalışmamız var. Bu hedeflerin üç ayağı vardır; Kamu, yerel, sivil ve özel. Tüm paydaşlarla yakın ve yoğun bir ilişki içerisindeyiz. Son bazda uluslar arası buluşmalar Diyarbakır’da gerçekleştiriliyor. Son olarak TOBB’un reel sektör finans sektör zirvesi yapıldı. Standımızı ziyaret eden TÜMSİAD Genel Başkanı’mız da bir yönetim kurulu toplantısını en kısa zamanda Diyarbakır’da yapacaklarını söylediler. Bütün bunlar sadece Diyarbakır’ı değil, bölgeyi de etkileyecek. Çünkü turizm bütünleşik bir iştir. Biz Diyarbakır’ı konuşurken bölgesel ölçekte de turizmi konuşuyoruz. Kabul etmek gerekir ki bölgenin her alanda olduğu gibi turizm alanında da merkezi Diyarbakır’dır. Sur da çok önemli bir çalışma alanımızdır. Sur’da terör örgütünün barikat ihaneti sonrasında bugün Sur, aslına uygun geçmiş ihtişamını yansıtan çok titiz bir çalışma ile yeniden canlandırılıyor. Diyarbakır’ın kalbi olan Sur, gelecekte de kültür ve turizm anlamında Diyarbakır’ı taşıyacaktır. İnanıyorum ki bu programda çalışmamızı aktarmada çok önemli bir altyapı sağlayacaktır.”

 

 “Sur İçi’ndeki turistik yolumuzu bitirdik”
 

Keçi Burcu’nun ne zaman ziyarete açılacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Güzeloğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“Projelerimiz kademeli olarak devam ediyor. Keçi Burcu ve Alparslan İlköğretim Okulu’nun olduğu bölgeyi yakında açacağız. Yolumuz bitti, son kamulaştırılan yapının da yıkılması ile Sur İçi’ndeki turistik yolumuzu bitirdik. Sur canlanmaya ve geçmişin o güzel görkemini yaşamaya başlayacak. Bütün bunlar bir plan dahilinde ve sürdürülebilir bir plan dahilinde olacak.”  Fuara katılan Kayapınar Belediyesi Dengbej Grubu, seslendirmiş oldukları ezgilerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

 

Fuarın gözdesi Diyarbakır oldu

 

12. Travel Turkey İzmir Turizm ve Kültür Fuarı’nda Diyarbakır standı büyük ilgi gördü. Fuarın son gününde aralarında İranlı iş insanları ve eski Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın da bulunduğu çok sayıda kişi Diyarbakır standını ziyaret etti

 

38 ülke ve 48 ilden bin 200’ün üzerinde katılımcının yer aldığı 12. Travel Turkey İzmir Turizm ve Kültür Fuarı’nda Diyarbakır standı ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın son gününde İranlı iş insanları ve eski Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi standı ziyaret etti. Standı ziyaret edenlere, burma kadayıf, ceviz, kuru üzüm, badem ve içecek ikram edilirken, Ege Bölgesi’nin farklı illerinden gelen Diyarbakırlılar hasret giderme fırsatı da buldu.

 

“Bir köprü oluşturmak istiyoruz”

 

Bu arada İranlı bir grup iş insanı Diyarbakır standını ziyaret ederek, ekonomik ve kültürel işbirliği önerisinde bulundu. İran’ın güneyinde bulunan Bushehr Ekonomi Bölgesi Başkan Yardımcısı MortezaPaersaeifar ve beraberindekiler Diyarbakır standına ziyarette bulundu. Diyarbakır ve bölge illeriyle hem ticari hem de kültürel işbirliği geliştirmek istediklerini belirten Paersaeifar, Diyarbakır Ticaret Odası ve Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ni gelecek yıl İran’da yapılacak olan Ticaret Fuarı’na davet ederek, “Sizlerle iyi ilişkiler geliştirerek, bir köprü oluşturmak istiyoruz. Bu çerçevede siz iş insanlarını İran’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

 

“Ekonomik işbirliği bölgeye kazandıracak”

 

Ziyarette konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Fuar Komisyon Başkanı Alaattin Tan ise Diyarbakır’ın gerek mermer, gerekse tekstil, mobilya ve inşaat sektöründe deneyime sahip olduğunu ifade ederek, “İran ile kültürel ve ekonomik işbirliği geliştirmemiz hem kentimize hem de bölgeye fayda kazandıracaktır. Bu anlamda bizler de sizleri 2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan Diyarbakır İnşaat Fuarı’nda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”

 

“Memleket hasretini fotoğraflarla gideriyoruz”

 

Diyarbakır’ın Partner il olarak yerini aldığı Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Diyarbakır fotoğraflarla da anlatıldı. Fuarda, Diyarbakır Foto No 21 Fotoğrafçılar Derneği tarafından fotoğraf sergisi açıldı. Sergiyi ziyaret eden Diyarbakırlılar,  fotoğraflarla memleket hasretini giderdiklerini söyledi.

 

Diyarbakır’ın yoğun ilgi gördüğü 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda kent ziyaretçilere her yönüyle anlatıldı. Diyarbakır standına yoğun ilgi gördüğü Diyarbakır standı, Diyarbakır fotoğraf sergisine de ev sahipliği yaptı. 5 yıllık bir fotoğraf topluluğu olan ve Diyarbakır’da faaliyet gösteren Foto No 21 Fotoğrafçılar Derneği tarafından açılan sergiyi özellikle gurbetteki Diyarbakırlılar yoğun bir ilgi ile takip etti. Diyarbakır Foto No 21 Dernek Başkanı Mehmet Kılıçoğlu, gerçekleştirdikleri projeler hakkında gazetemize bilgi verdi. Kılıçoğlu,  fotoğraf sergileri ile gönül köprüleri kuracaklarını belirtirken, 16-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında Trabzon’da Diyarbakır fotoğraf sergisi açacaklarını vurguladı.

 

Fotoğraf sanatının 200 yıllık geçmişi var

 

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Diyarbakır fotoğraf sergisini gerçekleştiren Diyarbakır Foto No 21 Dernek Başkanı Mehmet Kılıçoğlu, 5 yıllık bir fotoğraf topluluğu olduklarını dile getirdi. Kılıçoğlu, “30 fotoğraf İzmir’e fotoğraf sergisi için getirildi. Dünden beri sergileniyor.  Diyarbakır’daki tarihi yerlere ait fotoğrafların yer aldığı 5 yıllık bir fotoğraf topluluğuyuz. İki yıldır dernekleştik. 5 yıldır kesintisiz ve ücretsiz fotoğraf eğitimi 20’ye yakın farklı şehirlerde; İzmir, Ankara, Van Diyarbakır’da sergiler açtık. Surp Gragos ve Zinciriye Medreseleri içinde sergiler açtık. Geçen yıl Dicle Üniversitesi’nde uluslar arası Diyarbakır sempozyumu’nda da sergi açtık. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Fotoğraf sanatının 200 yıllık geçmişi var. Ülkemizde bu sanat yeni yeni gelişiyor.  Fotoğraf sanatçısı olabilmek için 300’e yakın kişi kurslarımızda eğitim aldı. Derneğin bünyesinde bulunan 2 arkadaşımız şu anda Türkiye Fotoğrafçılar Federasyonu temsilciliği görevini yürütüyor. Dicle Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi ve Kazı Başkanı Aytaç Coşkun ile dört mevsim Zerzevan Projesi başlattık. Zerzevan Kalesi 12 ay boyunca fotoğraflanacak ve sergi açılacak. Ve isteyen kurumlara bu fotoğraflar ücretsiz olarak verilecek. KADEM ile beraber 25 Kasım’da Kadına Karşı Şiddet günü nedeni ile Ceylan AVM’ de fotoğraf sergisi açtık. Yakın illerle fotoğraf sergileri düzenleyerek gönül köprüleri kuruyoruz. Bu çerçevede 2019 yılında 16-22 Nisan tarihlerinde Turizm Haftasında Trabzon’da Diyarbakır sergisi açacağız” şeklinde konuştu.

 

“Fotoğraf sergisini çok beğendim”

 

Diyarbakır fotoğraf sergisini görmek için Aydın’dan İzmir’e gelen Hüseyin Kolay, fuara katılarak sergiyi gezdiğini kaydetti. Resimlerle memleket hasreti giderdiğini belirten Kolay, Sergiyi çok beğendiğini ve sergiyi gerçekleştiren Diyarbakır Foto No 21 Derneği ile sosyal medyadan sürekli irtibatta olduğunu söyledi. Kolay, “ Ben de fotoğraf sanatçısıyım. Diyarbakır’a gelince Goşto’ya uğruyorum. Geçen günlerde yaşamını yitiren tiyatrocu Mehmet Emin Yalçınkaya ile arkadaştık. Birlikte tiyatrolarda Şıvan Vural Tantekin ve Mehmet Emin Yalçınkaya ile birlikte rol aldık. İzmir’de fotoğraflar aracılığı ile olsa da Diyarbakır hasretini gidermek güzel bir duygu” dedi.

 

“Fotoğraflarla memleket hasreti giderdim”

 

Diyarbakır fotoğraf sergisinde memleket hasretini fotoğraflarla giderdiğini belirten Şahin Koluman,  “İki yaşından beridir İzmir’deyim, Diyarbakır’dan İzmir’e göç ettik. Bismil Türkmenhacı köyündenim. Ben de fotoğraf sanatçısıyım. Diyarbakır’dan gelen Mehmet Kılıçoğlu’nu görmek için sergiye geldim. Fotoğraflara bakarak az da olsa memleket hasreti gidermiş oldum” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en uzun adamından Diyarbakır standına ziyaret

 

Diyarbakır’ın partner il olarak yerini aldığı 12. Travel Turkey İzmir Fuarı’nın ikinci gününde Diyarbakır standına olan yoğun ilgi devam ediyor. Fuarın ikinci gününde dünyanın en uzun adamı unvanına sahip olan Mardinli Sultan Kösem, Diyarbakır Standını ziyaret ederken, Diyarbakır folklor ekibinin gösterileri ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Bu yıl Diyarbakır’ın partner il olarak seçildiği 12. Travel Turkey İzmir Fuarı ikinci gününde de ziyaretçilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Fuarın ikinci gününde de Diyarbakır Standı ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Fuarın ikinci gününde Kayapınar Belediyesi bünyesinde yer alan dengbejler seslendirdikleri stranlar ilgi ile dinlenirken,  Diyarbakır Halk oyunlarının folklor gösterileri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Diyarbakır Vali Yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar, Diyarbakır standını ziyaret ederek stant yetkilileri ile sohbet etti. Diyarbakır Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri standı ziyarete gelenlerle birlikte halay çekti. Stantta renkli görüntüler oluştu.

 

Dünyanın en uzun adamı büyük ilgi gördü

 

Dengbejlerin seslendirdiği ezgiler ve folklor ekibinin gösterileri ile renkli bir görüntü sergileyen Diyarbakır standını dünyanın en uzun adamı olan Sultan Kösem de ziyaret etti. 2 metre 51 santimetre boyuna sahip olan Sultan Kösem’in ziyareti yoğun ilgi görürken, stant yetkilileri tarafından Kösem’e baklava ikram edildi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Kösem, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Fuar, yarın 3. ve son gününde ziyaretçilere kapılarını açacak.

 

Kadayıf ve Bakıra Yoğun ilgi gösterildi

 

Diyarbakır’ın parter il olarak yerini aldığı 12. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda en çok ilgili Diyarbakır’ın burma kadayıfı ve el işlemeciliği olan bakır gördü.

3 gün boyunca ziyaretçi akınına uğrayan Diyarbakır standındaki yerini alan burma kadayıfı ziyaretçilerin vazgeçilmezi oldu.  Ayrıca Diyarbakır’ın en önemli el sanatlarının arasında yer alan el işlemeli bakır standı da İzmirliler tarafından yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
 
Etiketler: Diyarbakır, İzmir, Fuar’ının, Gözdesi, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
İLAV.GOV.TR

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv
Haber Yazılımı