Diyarbakır’daki 50 milyonluk vurgun soruşturması tamamlandı UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Diski kampanya
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 13:26
 
Diyarbakır’daki 50 milyonluk vurgun soruşturması tamamlandı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Vali, kaymakam, yargı ve emniyet mensupları gibi birçok kamu çalışanlarının birikimlerini emanet ettiği 50 milyonluk kuyumcu vurgunuyla ilgili soruşturmayı tamamladı.
Diyarbakır Haberi
Diyarbakır’daki 50 milyonluk vurgun soruşturması tamamlandı

Diski su Kampanya

 

Savcılık hazırladığı iddianamede, nitelikli dolandırıcılık suçundan sanık Zülfikar Ortaç, Zülküf Ortaç ve Serdar Adıgüzel hakkında 51 kez 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Savcılık, dolandırıcılık suçuna yardım aden, sanık Tamez Adıgüzel, Fatma Aydın, Mustafa Ortaç ve Rauf Tulpar hakkında ise 7 yıl hapis cezası ile cezalandırılmalarını talep etti.

 

Kamu çalışanları şikayetçi olmadı

Diyarbakır’da tarihe geçen 50 milyonluk kuyumculuk vurgunu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz yıl aralarında Vali, kaymakam, yargı ve emniyet mensupları gibi birçok kamu çalışanlarının birikimlerini emanet ettiği kuyumcularla ilgili soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede 51 mağdur yer alırken, paralarını kaptıran kamu çalışanlarının kuyumculardan şikayetçi olmaması dikkat çekti.

Resim

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Diyarbakır’daki, 50, milyonluk, vurgun, soruşturması, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı