Diyarbakır’da gençlere yeni istihdam alanı oluşturacak protokol imzalandı UA-193998289-1
Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 12:23 Bu haber 562 kez okundu
 
Diyarbakır’da gençlere yeni istihdam alanı oluşturacak protokol imzalandı
Tekstil ve moda tasarımı bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin hem staj yapabilmesi hem de iş imkânı sağlanması amacıyla Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Eğitim İşbirliği ve İstihdam” protokolü imzaladı.
Diyarbakır Haberi
Diyarbakır’da gençlere yeni istihdam alanı oluşturacak protokol imzalandı

Haber: Ergün YILMAZ

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) arasında Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında eğitim ve istihdama dönük işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Karaloğlu, Diyarbakır’ın tekstil üretiminin her safhasında var olduğunu ve tekstile dönük hammadde üretiminde ülke genelinde üçüncü sırada yer aldığını söyledi.

 

Karaloğlu: Gençlerin iş bulabilmesi önemli

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geldiğinde açılışı yapılan 30 fabrikadan 10’unun Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde olduğuna değinen Karaloğlu, Cumhurbaşkanına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve Diyarbakırlı yatırımcılara teşekkür etti. Yetişmiş insan gücünün sektör için önemli olduğuna vurgu yapan Karaloğlu, şöyle konuştu: “Meslek liseleri ve teknik liselerde okuyan öğrencilerimiz var. Hem tekstil alanında hem de moda tasarım alanında. Şimdi iki alanda okuyan öğrencilerimizin hem staj yaparken kolaylıkla staj yapabilecekleri işyeri bulmaları hem de okuldan mezun olur olmaz iş bulabilmeleri çok önemli.”

Karaloğlu, imzalanan protokolle, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce mesleki anlamda yetiştirilmiş olan öğrencinin, sektörde yatırımları bulunan iş insanlarının yer aldığı bir kuruluş olan GÜNTİAD ile staj ve iş imkânı bulacağını dile getirdi.

 

‘Diyarbakır, tekstil alanında Türkiye’nin önemli merkezi olma yolunda’

Diyarbakır’ın tekstil alanında Türkiye’nin çok önemli merkezlerinden birisi olma yönünde ilerlediğine dikkat çeken Vali Karaloğlu, yapılan protokolün Diyarbakır’a ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Diyarbakır’da, gençlere, yeni, istihdam, alanı, oluşturacak, protokol, imzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı