Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 10:43 Bu haber 819 kez okundu
 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu?Kaynak: Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu?
Cuma Atilla, 17 Kasım 2016 tarihinde Kayyum olarak atandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde diğer büyükşehir Belediye Başkanları arasında kaçıncı sırada.Kaynak: Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu?
Türkiye Haberi


Gezici Araştırma Merkezi, 2016’da Türkiye’nin en başarılı büyükşehir belediye başkanlarını araştırdı. 

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 2233

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI;

30 - MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
Ahmet Çakır (d. 1964; Darende, Malatya), Türk siyasetçi ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı. Belediye Başkanlığı görevini 2009 yılından beri sürdürmektedir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 3333

29 -TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, (7 Ocak 1952, Akçaabat, Trabzon), eski Sağlık Bakanlığı müsteşarı ve 2009 yerel seçimlerinde en büyük rakibi CHP Trabzon Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu'nu mağlup ederek Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 4433

28 -HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Lütfü Savaş (d. 23 Mart 1965, Antakya), Türk siyasetçi, doktor.

23 Mart 1965 tarihinde Antakya'da doğan Doç. Dr. Lütfü Savaş, çocukluk ve gençlik yıllarını Antakya'nın Havuzlar Mahallesinde geçirdi.1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.Türkiye'nin çeşitli illerinde Doktorluk görevinde bulundu.

Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 'nin kuruluşunda görev aldı. Eski Devlet Hastanesi'nin Mustafa Kemal Üniversitesi'ne kazandırılması ve Araştırma Hastanesi'nin açılmasında başhekim yardımcılığı görevi yaptı. 2007 yılında Doçent oldu. 2006-2008 döneminde Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevinde bulundu.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 5533

27 - GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Fatma Şahin, (20 Haziran 1966, Gaziantep, Türkiye), Türk siyasetçive Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı. Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk kadın bakanıdır. Gaziantep'in ilk kadın milletvekilidir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 6633

26 - DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Osman Zolan, (d. 1964, Denizli, Türkiye), Denizli Büyükşehir Belediye başkanı.

10 Mart 2011'de, dönemin Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin millletvekili adaylığına başvurmak için istifa etmesi üzerine, belediye başkanvekilliği görevine getirilen Osman Zolan, 16 Mart 2011'de Denizli Belediye Meclisi'nde yapılan seçimle Denizli Belediye Başkanlığı görevine getirildi.[2]

30 Mart 2014'teki yerel seçimler için Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi. Seçimler sonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 7733

25 - HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Fatih Mehmet Erkoç (d. 1 Mayıs, 1974; Türkoğlu, Kahramanmaraş); Türk, Makine Mühendisi, siyasetçi ve Kahramanmaraş Belediye Başkanı. 30 Mart 2014 tarihinden beri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 8833

24 - VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

İbrahim Taşyapan (d. 28 Haziran 1964, Yeşilhisar, Kayseri), Türk bürokrat.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur. Göynücek, Şavşat, Karapınar Kaymakamlıkları, Bayburt ve Rize vali Yardımcılıkları, Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü yapmıştır. Bakanlar Kurulunun 2013/4699 sayılı vali atamaları hakkındaki kararının 9 Mayıs 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmasıyla Bingöl valiliğine atanmıştır.

 19 Şubat 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2015/7295 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Van Valiliğine atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın görevden uzaklaştırılmasıyla birlikte Van Valisi İbrahim Taşyapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 9933

23 - ŞANLIURFA  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı. Şanlıurfa'nın Karaköprü Köyü'nde 1975 yılında doğmuştur. 29 Mart 2009 tarihinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olana dek 6 buçuk yıl Karaköprü Belediye Başkanlığını yapmıştır. 

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 101033

22 - BALIKESİR  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Ahmet Edip Uğur (d. 7 Nisan 1950, Balıkesir, Türkiye), Türk siyasetçi, İş adamı

İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı ve Ak Parti Balıkesir il başkanlığı yaptı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı. 18.,22.,23. ve 24. Dönem Balıkesir Milletvekili. Uğur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve "Mali ve İdari İsler" Başkanı olmuştur. Ayrıca Türkiye-Endonezya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır.

Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde Parlamento’ya girmiştir. AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’ da yapan Ahmet Edip Uğur , 22. Dönemde ikinci kez Milletvekili seçilmiştir. 2007 Genel Seçimlerinde 23. Dönem Balıkesir Milletvekili olarak yeniden Parlamento’ya girdikten sonra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 111133

21 - ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Enver Yılmaz, (d. 20 Mart 1970, Ulubey, Ordu, Türkiye), Türk siyasetçi. 2002 ve 2007 seçimlerinde AK Parti Ordu, 2011 Türkiye genel seçimleri'nde ise İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir. 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilmiştir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 12

20 - MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Burhanettin Kocamaz (d. 27 Ocak 1955, Nacarlı, Tarsus), eski Tarsus Belediyesi ve mevcut Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Belediyeler Birliği başkanı. 1977 yılında Gazi Üniversitesi'nden mezun olarak kimya öğretmeni olan Kocamaz Hatice Yılmaz ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

2014 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı olmuştur. Hala Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 131333

19 - BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Recep Altepe, (d. 1959, Bursa, Türkiye), Türk siyasetçi. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamladı.Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi , 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı.

Refah Partisi İl Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı, Fazilet Partisi Genel Merkez Müfettişliği yaptı.

1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği´ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu. Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri´nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları´nda görev yaptı

Recep Altepe, 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde ise AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşıdır.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 141433

18- İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Kadir Topbaş (d. 8 Ocak 1945, Altıparmak, Yusufeli, Artvin), Türk mimar, iş adamı ve siyasetçi. Topbaş, 2004'ten beri İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıdır.

Annesinin savaş yılları boyunca bulunduğu Artvin ilinin Yusufeli ilçesinde bağlı Altıparmak köyünde 1945 yılında doğan Topbaş, henüz üç aylıkken İstanbul'a geldi.

Topbaş orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.

Doktora tezini İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde “Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri” başlığıyla tamamladı.

Topbaş uzun yıllar serbest mimar olarak çalıştı.

1994–1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı. Danışmanlığı süresince, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan saray, kasır ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarına katkıları oldu.

Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma ve Anıtlar Kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Bir süre aile şirketlerinin yönetiminde bulundu.

1996 yerel ara seçimlerinde Refah Partisi'nden Bakırköy Belediye Başkanlığı'na aday oldu ancak seçilemedi.1999 yerel seçimleri'nde Fazilet Partisi'den Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçildi. Bu görevi süresince İstanbul'a model olabilecek "Güzel Beyoğlu" projesini hayata geçirdi. Mimari projesini kendisinin çizdiği "Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon" çalışmaları kapsamında Kasımpaşa’da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sundu.

 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Topbaş halen bu görevi sürdürmektedir.

Kadir Topbaş'ın Bilgi Üniversitesi ile beraber çıkardığı ‘Beyoğlu: Kültürleri Buluşturan Kent’, TAÇ Vakfı ile birlikte hazırladığı ‘Geçmişten Günümüze Beyoğlu I-II’ ve ‘Anılarda Beyoğlu’ isimli eserleri bulunmaktadır.

Kadir Topbaş 2007'den bu yana dünya kentlerinin Birleşmiş Milletleri sayılan Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı'nın eş başkanıdır. Topbaş aynı zamanda İstanbul Kalkınma Ajansı başkan yardımcılığını, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Koordinasyon Kurulu ve İstanbul Modern Yönetim Kurulu üyeliğini, Tarih ve Çevre Vakfı (TAÇ Vakfı) mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.

2010 yılında üç yıllığına, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) dönem başkanlığına seçilmiştir. Başkanlık için bir sonraki seçimler, UCLG'nin 2013 yılında Fas'ın Rabat kentinde yapılan ve 130'a yakın ülkeden üç binden fazla delegenin katıldığı olağan kongresinde yapıldı. Tek adayla gidilen seçimde, Topbaş 2016'ya kadar görev yapmak üzere yeniden başkan seçildi. Topbaş ayrıca 2011'de Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi (UNACLA) Başkanlığına seçilmişti.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 15

17- MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Osman Gürün (d. 1948, Muğla büyükşehir belediye başkanı ve tıp doktoru.

Orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1972 yılında mezun oldu, 1976 yılında da ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak Muğla SSK Hastanesi'ne tayin oldu. 1996 yılında SSK Hastanesi'nden ayrılarak, Özel Yücelen Hastanesi'nde göreve başladı. 3 dönem Muğla Tabip Odası başkanlığı yapan Osman Gürün, 1997 yılında emekli oldu. 

1999 Türkiye yerel seçimleri'nde % 37 oy alarak CHP'den Muğla belediye başkanı seçildi. 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde % 43 oy ve 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde ise % 46 oy alarak belediye başkanı seçildi ve belediye başkanı olarak görevini 31 Mart 2014'e kadar sürdürdü. 2014 Türkiye yerel seçimleri'ne CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak girdi ve seçimi kazanarak Muğla'nın ilk büyükşehir belediye başkanı oldu. Gürün meslektaşı olan Gülsüm Gürün ile evli ve üniversite mezunu iki çocuk babasıdır.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 161633

16- SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Zeki Toçoğlu, (d. 1955, Adapazarı), Türk siyasetçi.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunudur. Hekimhan, Adapazarı İmam Hatip Liselerinde öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nde şef ve şube müdürlükleri, Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantasyon Daire başkanlığı, aynı üniverisitenin İlahiyat Fakültesi'nde Fakülte Sekreterliği, Serdivan ve Sakarya Belediye Başkanlıkları yapmıştır

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 171733

15- ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Mehmet Sekmen (d. 25 Ocak 1958, Pazaryolu, Erzurum), Türk siyasetçi.

1958 yılında Erzurum ilinin Pazaryolu ilçesinin Kılıççı köyünde doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirmiştir. Kamu ve özel sektörde yöneticilik, Serbest Muhasebecilik, Bir dönem Samandıra, iki dönem Kartal Belediye Başkanlığı, Kartalspor Kulüp Başkanlığı ve 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı, TBMM XXII.ve XXIII. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapmıştır. 30 Mart 2014 Belediye seçimlerinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan'ı seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babasıdır

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 18

14- SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Yusuf Ziya Yılmaz (d. 28 Ağustos 1951, Samsun) 1999 yılından beri Samsun büyükşehir belediye başkanlığı görevini yürüten Türk mühendis ve siyasetçi. 17 yıl, 266 gündür hizmete devam etmektedir. Bu süre ile, aralıksız en uzun süre belediye başkanlığı yapan kişi unvanını, toplamda 16 yıl, 319 gün başkanlık yapan Kemal Vehbi Gül'den devralmıştır.

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 19

13- ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Hüseyin Sözlü (d. 2 Mayıs 1965, Çokçapınar, Ceyhan) eski Ceyhan Belediye Başkanı ve mevcut Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanıdır.

Hüseyin Sözlü; ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girerek 1989 yılında “Ziraat Mühendisi” olarak mezun oldu. 1990 yılında DSİ’de İşletme Mühendisi olarak göreve başladı, 1997 yılında DSİ Kösreli İşletme ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı.

1999’dan bu yana aralıksız üç dönem Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Eylül 2013 tarihinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından, "MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı" olarak  ilan edildi. 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde, %34'lük oy oranı ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Bunun yanı sıra Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı[4], Türkiye İşveren Sendikaları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği[5] görevlerini de yürütmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 20

12 - MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
 

Mustafa Yaman, (d. 1961 Osmancık, Çorum Türkiye), Türk bürokrat.

1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Kütahya İlinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bir yıl süre ile Belçika'da dil eğitimi gördü. Kaymakam Adaylığı stajı döneminde Ürgüp Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

 Almus, Mazgirt, Bozova, Delice, Beypazarı ve Niksar ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşavirliği, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 18 Mayıs 2007 tarihinde Tunceli Valiliğine atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Giresun Valiliği görevine atanmıştır. Bakanlar Kurulunun 12 Mart 2011 tarihli kararıyla Kırklareli Valiliği görevine atanmıştır. 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile Balıkesir valisi olarak atanmıştır.

1 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mardin Valiliğine atanmıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 212133

11 - TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Kadir Albayrak (18 Şubat 1949; Tekirdağ), Türk bürokrat ve siyasetçi. Mevcut Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamladı. 1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Vatani görevini tamamlamasının ardından Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası'nın mühendis kadrosunda işe başladı. Mühendis olarak girdiği fabrikada sırasıyla; laboratuvar şefi, şarap-rakı üretim amiri, işletme şefi, müdür yardımcısı ve son 15 yılda da fabrika müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılında emekliye ayrıldı. 2010-2012 yılları arasında CHP Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürüttü. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda 6 Aralık 2012 tarihinde 6360 Kanun Numarası ile kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 8 Nisan 2014 tarihinde eski görevi devraldı.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 222233

10 - KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

İbrahim Karaosmanoğlu (1952). Türk siyasetçi. 2004 yılından beri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı.

İzmit Endüstri Meslek Lisesi'nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapmakta iken 1989 ve 1994 yıllarında Yuvacık belediye başkanı seçildi. 1999 seçimlerinde aday olmadı, serbest ticaret yaptı. 2001 yılında AKP kurucu üye sıfatıyla il başkan yardımcısı oldu. Nihat Ergün'ün milletvekili ve genel başkan yardımcısı seçilmesiyle AKP il başkanı oldu ve 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Aynı yıl içinde yapılan Büyükşehir kanunu ile İzmit Büyükşehir Belediyesi nin adı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak değiştirildiği için ilk Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 23

9 - DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

CUMA ATİLLA

1964 senesinde dünyaya gelen Cumali Atilla aslen Elazığlıdır.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini mezunu olan Atilla eski Etimesgut KaymakamıdırSırasıyla; Uğurludağ Kaymakam Vekilliği, Çobanlar Kaymakam Vekilliği, Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Beyşehir Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.
Gültan Kışanak ve Meclis üyesi olan eş Başkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınıp çıkarıldıkları mahkemede 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklamalarının ardından, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla evli ve üç çocuk babasıdır.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 24

8 - ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Yılmaz Büyükerşen, (d. 8 Kasım 1937, Eskişehir), Türk akademisyen ve siyasetçi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Anadolu Üniversitesi eski rektörü.

Liseyi Eskişehir Atatürk Lisesi'nde okudu.1962'de Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin ilk mezunları arasında yer aldı. 1966 yılında doktorasını tamamladı. 1968 yılında doçent, 1973 yılında profesör oldu.

1976'da mezun olduğu akademinin başkanlığına seçildi. 1982'de Anadolu Üniversitesi rektörlüğüne getirildi. 1987'de aynı göreve tekrar atandı. Ayrıca, 2 dönem Radyo Televizyon Yüksek Kurulu başkanlığını yürüttü. 1994 yılında 3984 Sayılı Kanununun çıkarılmasıyla bu görevinden ayrıldı.

Türkiye'nin ilk Sinema ve Televizyon Okulu'nun kuruluşunu Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anıtkabir müzesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün birebir boyutlardaki balmumu heykeli, yine Prof. Büyükerşen tarafından yapılmıştır. Ayrıca Eskişehir'de ikinci üniversitesinin kurulmasına ve dünyada tek olan açıköğretim fakültesinin kurulmasına da öncülük etmiştir

18 Nisan 1999 Seçimleri'nde Demokratik Sol Parti'den aday olan Prof. Büyükerşen, oyların %44'ünü alarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde, oylarını %45'e çıkararak aynı göreve tekrar seçildi. 2009 Yerel Seçimlerinde %50 üzeri oy ile yeniden büyükşehir belediye başkanı seçildi. 27 Ocak 2011'de, istifa etmesini isteyen Demokratik Sol Parti yönetiminin talebine uyarak bu partiden istifa etti.

 27 Şubat 2011'de Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçti.

DİSK önderliğinde gerçekleşen "Solda Birlik" toplantılarında ve diğer sol senaryolarında adı sık sık geçen Prof. Büyükerşen, 2004 yılında DSP eski Genel Başkanı Bülent Ecevit tarafından yapılan genel başkanlık teklifini geri çevirdi. Prof. Yılmaz Büyükerşen; evli, iki çocuk ve iki torun sahibidir. Ayhan Şahenk Vakfı'nda yönetim kurulu üyesi olan Prof. Büyükerşen, aynı zamanda Kanal D'nin kurucularındandır

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 25

7 - KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Mustafa ÇELİK Kimdir?

1961 Kayseri doğumlu olup, evli ve 4 Çocuk babasıdır.

Öğretim hayatına, ilkokul ve ortaokuldan sonra Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünde devam etmiştir. 1984 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi,  Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Mustafa Çelik, iş hayatına özel sektörde faaliyet gösteren  bir fabrikada Teknik Müdür olarak başlamıştır.

Askerlik dönüşü  kardeşi  ile birlikte kendi işlerini kurmuşlardır. Halen ortaklarıyla beraber; ana işleri olan Bilişim sektörü, Endüstriyel Gazlar ve Madencilik sektörü, Turizm sektörü, E-ticaret ve E-fatura sektörü  ile Medya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı ve yöneticisidir.

Akparti’nin kuruluşunda aktif görev üstlenen Mustafa Çelik, 2001-2004 yılları arasında  Kocasinan’da kurucu İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur.         

2005-2009  yıllarında teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan yardımcılığı ve sonrasında da bir süre Disiplin kurulu Başkanlığı yapmıştır.

2004 yılından beri Kocasinan ve Büyükşehir Belediyelerinde meclis üyeliği yapmıştır. Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Ulaşım Komisyonu ve Denetim Komisyonu başkanlıklarını yürütmüştür. Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Kayseri Ulaşım AŞ’nin de Yönetim Kurulu üyesidir.

Muradiye Vakfı, Kayseri Ticaret Odası ve Müsiad gibi kuruluşlarda Yönetim Kurullarında bulunan Mustafa Çelik, aynı zamanda  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul delegesidir.  Bazı gönüllü kültür teşekküllerinin de üyesidir. Bir devlet üniversitesi olan Abdullah Gül Üniversitesini desteklemek amacıyla kurulmuş olan Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfının Mütevelli Heyet üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 26

6 - KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Tahir Akyürek (d. 1959 Derebucak, Konya Türkiye), Türk siyasetçi.Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bağ-Kur Konya İl Müdürlüğü'nde Avukat, Konya Ticaret Odası'nda Genel Sekreter olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliklerde bulundu. Daha sonra Serbest Avukat olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren Konya Büyükşehir Belediye Başkanlık görevini yapmakta olan Akyürek, evli ve 3 çocuk babasıdır

 
2Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 27

5 - İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Aziz Kocaoğlu (d. 12 Eylül 1948, Erbaa), İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı. Bu görevini 21 Haziran 2004 tarihinden beri sürdürmektedir.

 

Aziz Kocaoğlu 12 Eylül 1948 tarihinde Tokat'ın Erbaa ilçesinde doğdu. 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden (şimdiki adıyla Dokuz eylül üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi) mezun oldu. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi’nden İşletme dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Kocaoğlu 1975-1978 yılları arasına bir kamu kuruluşunda muhasebe uzmanı olarak çalıştı; 1978-1979 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yaptı. 1979 yılında kendi işini kurdu. Ortak bir girişimle 1986 yılında toprak sanayii dalında çalışmaya başladı.

Sanayiciliğin ardından Seçkin Ticaret adında Beyaz Eşya Bayisi işleten Kocaoğlu, siyasi yaşamına CHP Gençlik Kolları’nda başladı, SODEP kurulduğunda bu partiye üye oldu. 2001-2003 döneminde CHP Bornova İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Kocaoğlu, 28 Mart 2004 seçiminde CHP’den Bornova Belediye Başkanı seçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Piriştina'nın 2005 Haziran ayında ani vefatı üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirildi.

Kocaoğlu 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde tekrar CHP tarafından aday gösterildi. Bu seçimlerde CHP adayı olarak % 55 oy alarak 5 yıllığına İzmir Büyükşehir Belediye başkanı seçildi. Böylece Ahmet Piriştina'nın ölümü sonrası devraldığı büyükşehir belediye başkanlığı görevini, 2009 yerel seçimi sonrası ilk kez kazanmış oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde %49,6 oy alarak tekrar İzmir Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 28

4 - ANKARA  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

İbrahim Melih Gökçek, (d. 20 Ekim 1948, Ankara),[1] 1994 yılından bu yana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan eski milletvekili ve bürokrat.

25 Mart 1984 yerel seçimleri'nde Keçiören Belediye Başkanlığı'nı kazandı. 1989 yerel seçimlerinde ikinci defa Keçiören Belediye Başkanlığı görevine aday oldu. Fakat seçimi kazanamadı. 1991 yılı hem siyasi hem bürokratik hayatında dönüm noktası yaşayan Gökçek, ANAP'tan istifa ederek Refah Partisi'ne geçti. 20 Ekim 1991 genel seçimlerinde Refah Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

2 yıl, 3 ay milletvekilliği yapan Gökçek, 1994 yılında milletvekilliği devam ederken Refah Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldu. 1994 Türkiye seçimlerinde 6.500 oy farkla büyükşehir belediye başkanlığını kazandı. Belediye Başkanlığı görevindeyken "Periler Ülkesinde" adlı heykeli Altınpark'tan kaldırtırken sarfettiği "Böyle sanatın içine tükürürüm" sözü, tartışmalar yaratmıştır.

Refah Partisi'nin kapatılması üzerine Fazilet Partisi'ne geçen Gökçek, 1999 yılı belediye seçimlerinde ikinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldu, yapılan seçimlerde %33,7 oyla ve 30.000 oy farkıyla Ankara tarihinde iki kez üst üste seçilen ilk Belediye Başkanı oldu.

2004 yerel seçimlerinde üçüncü kez, 29 Mart 2009 yerel seçimleri seçimlerinde dördüncü kez, 30 Mart 2014 yerel seçimleri seçimlerinde 5. kez aynı göreve geldi ve Ankara tarihinde ilk kez beş dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen kişi oldu. Ankara'da en uzun süre görev yapan belediye başkanıdır.

Başkanlık yaptığı dönemde Büyükşehir belediyesi "Avrupa Şeref Bayrağı" (2001) ve "Avrupa Şeref Plaketi" (2003) ile ödüllendirilmiştir. 10 Ekim 2009 tarihinde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından, kentsel, çevresel, sosyal, kültürel ve uluslararası ilişkilerde dünyada örnek teşkil edecek çalışmalar yapan kentler ve belediyelere verilen en büyük ödül olan Avrupa Ödülü'nü parlamento başkanı Lluís Maria de Puig'den almıştır.

Mayıs 2010'da OICC Toplantısı’nda Belediye Projeleri alanında 4 ayrı kategoride verilen ödüllerin 3’ünü toplayan Ankara, “Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi” ile Kentsel ve Bölgesel Planlama Birinciliği’ni, “Göksu Park” ile Çevre Düzenlemesi Birinciliği’ni ve “Mogan Park” ile de Çevre, Koruma ve Sürdürülebilir Kalkınma İkinciliği’ni 54 ayrı ülkeden 170 temsilcinin arasında kazandı.

Hakkında açılan çeşitli davalarda: yayın yoluyla hakaretten kişilik haklarına saldırıdan, şahsiyeti ağır şekilde zedelemekten, manevi saldırıdan birçok kez mahkûm oldu.

Gökçek, dönüşüm faaliyetlerinin devam ettiği Hıdırlık, Atıfbey ve İsmetpaşa bölgelerinde "özellikle muhafazakar ailelerin tercih edeceği" konutlar inşa edileceğini açıkladı.[18] Mimarlar Odası, Gökçek'in açıkladığı projeyle "aleni bir şekilde nefret suçu işlediğini ve toplumu ikiye bölmeye çalıştığını" dile getirdi.

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 29

3- ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Menderes Mehmet Tevfik Türel (d. 11 Temmuz 1964, Antalya), Türk siyasetçi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı. Uzun yıllar boyunca Antalya’da gazeteci olarak çalıştı ve çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Aynı zamanda Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler daimi üyeliği yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AKParti Antalya 2. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazanarak TBMM'ye girmiştir. Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır.

30 Eylül 2012'de AK Parti MKYK'sına seçilmiştir.14 Aralık 2013'te Antalya İl Başkanlığın düzenlediği akşam yemeğinde Başbakan Erdoğan tarafından Antalya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklandı.

30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri resmi olayan kesin sonuçlarına göre en yakın rakibi ve mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçilmiştir

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 303033

2 - MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Cengiz Ergün

1960 yılında Manisa’da doğdum ve zorunlu ayrılıklar dışında hayatımın büyük bir bölümünü Manisa’da geçirdim. Üniversite eğitimimi Muğla Üniversitesi İşletme Bölümü’nde gerçekleştirdim. Büyük hayallerle 1980 yılında okulumdan mezun oldum ve iş hayatına atıldım.

1981 yılında bana her zamana desteklerini esirgemeyen eşim Şeyda Hanım ile evlendim. Hande ve Merve isimlerinde iki kız evlat sahibi oldum.

Müteahhit olarak Uncubozköy Mahallesi’nde birçok konut inşa ettim. Ticari hayatım boyunca da hiçbir resmi kurum ihalesine de girmedim ve çizgimi asla bozmadım.

1999 – 2000 futbol sezonun ikinci yarısında Manisaspor Kulübü Genel Kurulunda Başkan olarak seçildim. Başkan olarak ben ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarımla birlikte 2004 – 2005 futbol sezonunda tarihinde ilk defa Manisaspor’u Süper Lig’e taşıdık. Sanırım bu sportif, sosyal ve ekonomik anlamda Manisa için bir dönüm noktası oldu.

27 Aralık 2008 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Manisa Belediye Başkan Adayı olarak Manisa halkının karşısına çıktım. 3 ay boyunca gece gündüz çalışarak 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde Manisa halkının teveccühü ile Manisa tarihinin en yüksek oyunu alarak Manisa Belediye Başkanı seçildim.
 

 
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 313133

1 - AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Özlem Çerçioğlu (d. 11 Ağustos 1968, Nazilli, Aydın) Türk siyasetçi, sanayici.

XXII. ve XXIII. dönem Aydın milletvekili olarak TBMM’de yer almış bir siyasetçidir. 2009 Türkiye yerel seçimlerindeAydın Belediye Başkanı seçilen Çerçioğlu, Aydın’ın ilk kadın ve son belediye başkanı olmuştur. Çerçioğlu, 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Aydın’ın ilk büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmiştir.

İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de tamamladı. 1988’de Selçuk Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Bölümünden mezun oldu.

Üniversite öğreniminden sonra Sultanhisar'da Jantsa'da çalıştı. Jantsa'nın Ceo'su Ercan Çerçioğlu ile hayatını birleştiren Özlem Çerçioğlu daha sonra eşiyle birlikte yaşamını yurt dışında sürdürdü. New York’ta bir özel firmada Müşteri İlişkileri Müdürü olarak çalıştı. Aynı zamanda çeşitli Türk derneklerinde yer aldı.

Eğitime destek, uyuşturucuyla mücadele, sokak çocuklarını kazanma, Atatürkçü düşüncelere sahip çıkma, nüfus planlaması ile ilgili çeşitli toplumsal içerikli projelerde görev alan Çerçioğlu, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi XXII. dönem Aydın Milletvekili olarak parlamentoya seçildi. Aynı zamanda parlamentoda İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda görev aldı.

22 Temmuz 2007’de XXIII. dönem CHP Aydın Milletvekili olarak yeniden seçildi. TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi olarak görev yaptı. 2009 Türkiye yerel seçimlerinde Aydın belediye başkanı seçildi ve belediye başkanlığı yapmak üzere milletvekilliğinden istifa etti.

Çerçioğlu, partisinin ve Aydın’ın ilk kadın belediye başkanı olarak 30 Mart 2009’da belediye başkanlığı görevine başladı. Belediye Başkanlığı döneminde “Topuklu Efe” lakabı ile anılmaya başladı.

ORC araştırma şirketinin seçmenler arasında yaptığı ikişer aylık belediye başkanları performans ölçümlemesi araştırmalarının ortalama sonuçlarına göre Türkiye’de 2013 yılının en başarılı il belediye başkanı olarak seçilmiştir. 

Yine ORC araştırma şirketinin uyguladığı en başarılı büyükşehir belediye başkanları, il ve ilçe belediye başkanları araştırmasına göre 2014 yılının en başarılı 10. büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmiştir.

Gezici araştırma şirketinin uyguladığı en başarılı büyükşehir belediye başkanları araştırmasına göre ise 2014 yılının en başarılı 1. büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmiştir.

Aydın il belediyesinin 6360 sayılı, 12 Kasım 2012 tarihli kanunla büyükşehir belediyesine dönüşmesinden sonra gerçekleşen ilk yerel seçim olan 2014 Türkiye yerel seçimlerinde CHP’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Seçimlerin sonucunda da Aydın’ın ilk büyükşehir belediye başkanı olarak yeniden göreve geldi.

Sultanhisarlı ve Jantsa A.Ş.'nin kurucusu sanayici Şefik Çerçioğlu'nun gelini olan Özlem Çerçioğlu, sanayici Ercan Çerçioğlu ile evli ve 2 çocuk annesidir, İngilizce bilmektedir.

Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 32
Cuma Atilla en başarılı başkanlar arasında kaçıncı oldu? 33

 
Kaynak: (DS) - Diyarinsesi.org Editör: İhsan YILMAZ
 
Etiketler: Cuma, Atilla, 17, Kasım, 2016, tarihinde, Kayyum, olarak, atandığı, Diyarbakır,
Haber Videosu
Yorumlar
İLAV.GOV.TR

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
33
0
2
3
10
15
2
Kasımpaşa
26
0
5
2
8
15
3
Antalyaspor
26
0
5
2
8
15
4
Galatasaray
25
0
4
4
7
15
5
Trabzonspor
25
0
4
4
7
15
6
Yeni Malatyaspor
25
0
4
4
7
15
7
Beşiktaş
25
0
4
4
7
15
8
Atiker Konyaspor
21
0
4
6
5
15
9
Sivasspor
21
0
4
6
5
15
10
MKE Ankaragücü
20
0
7
2
6
15
11
Bursaspor
20
0
4
8
4
16
12
Göztepe
19
0
9
1
6
16
13
Akhisarspor
16
0
7
4
4
15
14
Alanyaspor
16
0
9
1
5
15
15
Kayserispor
15
0
8
3
4
15
16
BB Erzurumspor
14
0
7
5
3
15
17
Fenerbahçe
14
0
7
5
3
15
18
Çaykur Rizespor
11
0
6
8
1
15
Arşiv
Anketler
Belediye Başkanı Kim Olsun
Haber Yazılımı