Çınar'da kadın girişimciler üretime katkı sunuyor google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Haber
18 Eylül 2020 - Cuma 16:25 Bu haber 833 kez okundu
 
Çınar'da kadın girişimciler üretime katkı sunuyor
Diyarbakır Çınar İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Zerzevan Bahçesi atölyesinde kadınlar sebze ekip yetiştirdikten sonra ürünleri kurutup satarak aile geçimine katkıda bulunuyor.
Bölge Haberi
Çınar'da kadın girişimciler üretime katkı sunuyor

Çınar Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Zerzevan Bahçesi atölyesi açıldı. 10 kursiyerin katıldığı atölye çalışmasında kadınlar, bahçede ektikleri domates ve biberlerden salça ile kurutmalık ürün yapmaya başladı. Kadınlar yaptıkları ürünleri satarak hem üretime katkı hem de aile bütçelerine katkı sunmayı başardı. Atölye eğitmeni Şükran Yakar, kendi ürünlerini ekip yetiştirdiklerini söyledi. Yakar, "Bahçemizde ürünlerimizi ekip satıyoruz. Hem üretime katkımız oluyor hem aile bütçesine katkıda bulunmuş oluyoruz. Yakın zamanda kooperatifleşmeyi amaçlıyoruz. Projemizi daha fazla kadına ulaştıracağız. Bu şekilde kadınlar ürettikleri ürünleri satarak kendi ayakları üzerinde durabilecek" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Azad YILMAZ
Etiketler: Çınar'da, kadın, girişimciler, üretime, katkı, sunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı