AK Parti Silvan İlçe Başkanı Kılıçaslan'dan, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 16:25 Bu haber 2292 kez okundu
 
AK Parti Silvan İlçe Başkanı Kılıçaslan'dan, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
AK Parti Silvan İlçe Başkanı Mehmet nedim Kılıçaslan, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, "Aziz milletimiz, cunta ve vesayet düzenine asla geçit vermeyecek dedi.
Silvan Haberi
AK Parti Silvan İlçe Başkanı Kılıçaslan'dan, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki

Kılıçaslan, partisinin ilçe binasında düzenlenen basın toplantısında, bazı emekli amirallerin, Türkiye'nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bir bildiri yayımlamasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklamasının, yok hükmünde olduğunu ifade eden Kılıçaslan, şunları kaydetti:

 

"Bu tür zihniyetlerin ortak sevdası vesayet, ortak düşmanı ise Milli iradedir. Vesayetçi aklın ortağı 104 emekli generalin yayımladığı sözde bildiri 15 Temmuz'da milletin verdiği tepkiden ders almadığını göstermektedir. Aziz milletimiz, cunta ve vesayet düzenine asla geçit vermeyecek. Eğer bu kişiler siyaset yapmak istiyorlarsa bir siyasi çatı altında siyasetini yapsınlar. 'Yok biz siyaset değil de köşklerimizde, yalılarımızda oturarak Türkiye demokrasisine ayar vermek istiyoruz' diyorsa, bu kabul edilebilir bir durum değildir."

Kılıçaslan, milli iradeyi hedef alan her türlü girişime karşı son sözü milletin söyleyeceğini belirterek, Türkiye'nin geçmişte böyle demokrasi dışı bildirilerle ve darbelerle yeterince zaman kaybettiğini vurguladı.

 

Ülkenin barış ve huzur ortamını bozmaya kimsenin hakkının olmadığını dile getiren Kılıçaslan, "Milletin iradesine, seçilmiş siyasi iradeye yönelik bu bildiri kesinlikle kabul edilemez. Hiç kimse milli iradeye parmak sallamaya, ayar vermeye kalkmasın. Bizler, 15 Temmuz'da olduğu gibi yine burada milli iradenin yanındayız. Demokrasiyi yok etmeye çalışan bu zihniyeti kabul etmek, bunlara boyun eğmek en hafif deyimle vatana ihanettir. Ölene dek karşınızda olacağız. Hodri meydan, uyumuyoruz, nöbetteyiz." ifadesini kullandı.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: AK, Parti, Silvan, İlçe, Başkanı, Kılıçaslan'dan,, bazı, emekli, amirallerin, açıklamasına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı